Muhal Leventeli İkikardeş

1976 yılında Adana’da doğdum. İlk,orta velise eğitimimi Adana’da tamamladım. İstanbul Ünv.Hukuk Fak.den 2000 yılında mezun oldum.2011 yılında Anadolu Ünv.Açıköğretim Fak.Sosyal hizmet ve Danışmanlık Bölümünden mezun olarak “sosyal çalışmacı ünvanını “aldım. 2013 yılında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri genel Müd.Arabuluculuk Daire başk. eğitim-yazılı ve sözlü sınavı ile ARABULUCULUK ünvanı almaya hak kazandım.

Adana yerelinde pek çok sivil toplum kuruluşunda kadına yönelik şiddetle mücadelede gönüllü hukuki destek verdim. Adana ilinde merkez ilçeler bünyesindeki farklı müdürlüklerle yine kadına yönelik şiddet alanında kursiyer kadınlara seminerler, belediye personeline ise eğitimler verdim. - Türk Medeni kanunun evlilik-boşanma-velayet ve mal rejimleri ile ilgili konularda hukuki danışmanlık ve eğitimler vermekteyim. Özellikle çalışmayan ve geliri olmayan kadınların bu konularda düzenlenen toplantılarla farkındalıklarının arttırılmasını hedefliyorum.

6284 sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yasası”hakkında da eğitim vermekteyim. Özellikle şiddetin yoğun olduğu Adana yerelindeki semtlerde kadınlara eğitimler vererek yargı ve kolluk mekanizmalarını kullanabilir ve harekete geçirebilmelerinii sağlamak temel amacım. Halen CEİD ,Türkiye’de katılımcı Demokrasinin Güçlendirirlmesi:Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi projesinde Adana Koordinatörü olarak çalışmaktayım

Bu proje Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir.